Zayıflatan Yiyecekler

Zayıflatan Yiyecekler

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza zayıflatan yiyeceklerden bahsedeceğiz. Bir çoğumuzun sorunlardan birtanesi aşırı kilodur , bir çok yöntemi deneriz. Fakat beslenmemize dikkat ederek ve yediğimiz yiyeceklere dikkat ederek bu sorunun üstünden gelmemiz mümkün. İşte şimdi karşımızda zayıflatan yiyecekler!

1- Tam Yumurta

Eski zamanlarda yüksek kolestörol içermesi sebebiyle hayatımızdan çıkarılan yumurta tekrar eski yerine dönüyor.  Eğer ki kilo vermek gibi bir amacınız var ise en iyi yiyeceklerden birinin yumurta olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan bir araştırmanın sonucunda sabahları simit yerine yumurta yemenin gün içerisinde tokluk hissini artırdığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu gözlemlendi. 

2-Yeşil Yapraklı Sebze ve Bitkiler

Yeşil yapraklı sebzeleri veya bitkileri bir çoğumuz biliyoruz.(Ispanak,Lahana ve benzeri) Bu gıdaların zayıflama konusunda çok iyi olduğu gözlemlenmiştir. Yeşil bitkilerde kalsiyum bulunması sebebiyle yağ yakma konusunda oldukça iyidir.

3-Somon Balığı

Somon içerisinde yüksek derecede protein ve sağlıklı yağlar içerir. Balık ürünleri başta olmak üzere bir çok su ürünü vücudumuza iyot sağlamaktadır. İyot metobolizmanın çalışmasında oldukça önem arz ediyor , bu yüzden somon balığı yiyerek iyot alımı yapmış olursunuz. Bu sayede metobolizmanız daha hızlı  çalışır ve yağları daha hızlı bir şekilde eritirsiniz.

4-Turpgil Sebzeler

Turpgil sebzeler dediğimiz şeyler brokoli, karnabahar gibi sebzelerdir.  Trupgil sebzeleri içlerinde yüksek miktar diyet lifi bulundururlar. Ayrıca düşük kalori bulundurduğu için ve protein, diyet lifi açısından zengin yapıya sahip olması sebebiyle kilo verme  konusunda oldukça etkilidir. 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.