Sonbaharda Ne Tip Bir Diyet Yapılmalı?

Sonbaharda Ne Tip Bir Diyet Yapılmalı?

Bir çoğumuz Sonbaharın gelmesiyle beraber bir çok kişi fazla kilolarından kurtulup , yazın güzel gözükmek için spor salonlarına vb şeylere parasını harcıyor. Bazıları ise acaba hangi diyeti yapsam diye düşünüyor şimdi sonbaharda ne tip bir diyet yapılmalı? Bu sorusunun cevabını sizlere vereceğiz...

Geçtiğimiz bayram ve tatillerle özellikle yediğimiz et miktarında büyük bir yükseliş olur. Biz ne kadarda yediklerimize dikkat etsek beslenme düzenimizde değişiklikler istemsizce meydana geliyor. Fazla miktarda tüketilen et, sakatat, kızartma  vb şeyler vücumuzda yer alan toksin miktarının artışına sebep olur.  Fakat bir çoğumuz aldığımız kiloları verme konusunda çok sıkıntı yaşarız.  Almış olduğunuz kiloları vermek sandığınız kadar zor bir durum değil. Sağlıklı bir beslenme programı yapıp buna uyarak , vücudu yormadan, yeterli enerjiyi alıp eski kilonuza dönmeniz mümkündür. Şimdi siz değerli okuyucularımıza Sonbahar aylarında yapabileceğiniz beslenme düzeni vereceğim. 

Sonbahar beslenmesi için öneriler

 1. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin en önemli şartlarından bir tanesi ise   3 ana öğün başta olmak üzere 2-3 ara öğün tüketimi atlanmamalıdır.
 2. Fazla et tüketimi yaptığınız için sindirim problemleri ortaya çıkmış olabilir. Bu sebepten ötürü  lif içeriği  zengin olan ve yeşilikleri yemeye özen göstermelisiniz.
 3. Sindirimde kolaylık olmasını istiyorsanız  probiyotik tüketimini fazla yapabilirsiniz.
 4. Midenizin ve bağırsaklarınızın yükünü azaltmak gibi bir amacınız varsa  için azar azar ve sık sık yemek yenerek metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olmanız gerekli.

 

 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

 • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
 • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
 • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

 • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
 • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
 • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
 • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.