Sağlıklı Beslenme Önerileri

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Geçen yazımızda siz değerli okuyucularımıza sağlıklı beslenme hakkında bilgi vermiştik. Şimdi sağlıklı beslenme hakkında siz değerli okuyucularımıza bir kaç öneri vereceğiz. Daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim. 

Büyük bir değişime gerek kalmadan günlük diyetinize bir salata ekleyerek, bir kaç yönetilebilir adımlardan sağlıklı bir beslenme diyeti düşünebilirsiniz. Küçük baızı değişiklikler alışkanlık durumuna gelirken ve diyetinize sağlıklı seçimler ekleyebilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan sağlıklı beslenme hakkındaki önerilerimize gelelim. 

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Yemeklerinizi evde hazırlayın: Yemeklerinizi evde pişirmeniz sağlık açısından daha iyidir. Sağlık açısına ek olara daha fazla enerji harcamanıza olanak sağlar. Ayrıca yemiş olduğunuz yiyecekler daha temiz ve kilo aldıran benzeri mikroplarıda vücudunuzdan uzak tutulmasını sağlarsınız.

Değişimin adresi olun: Diyetinizde yer alan sağlıksız gıdaları kesinlikle kaldırın ve yerine sağlıklı yiyecekleri koyun.  Ayrıca bitkisel yağlardan uzak durun daha çok hayvansal yağlara yönelin. Hayvansal yağları kullanarak kalp ve benzeri hastalıklarıda karşı önlem alabilirsiniz.

Besinlerin etiketlerini koruyun:  Sağlıklı diye adlandıralan ambajlanan  ürünlerde genellikle tüketicilerin bilmediği oranda şeker ve tuz kullanılır. Bu yüzden dikkat etmenizde fayda vardır. 

Yiyecekleri yedikten sonra nasıl hissetiğiniz; Sağlıklı bir yiyecek yedikten sonra daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Mesela fazla abur cubur yediğiniz zaman kusma gibi durumları yaşamanıza sebep olur ve kendinizi kötü hissedersiniz. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Yeterli bir şekilde su için: Su, vücudunuzda yer alan toksinleri ve atıkları atmanızda çok  yardımcı olmaktadır. Fakat bir çok kişi gün içerisinde pek su içmez bu sebepten ötürü bazı sıkıntılar yaşamaktadırlar. Halsizlik baş ağrısı  ve düşük enerji gibi bir çok soruna yol açmaktadır. Bu yüzden gün içinde yeterli su tüketimi yapmaya özen gösterin.

 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.