Otururken yapılan karın egzersizleri

Otururken yapılan karın egzersizleri

Sizlere şimdi ev veya iş yerinizde oturduğunuz yerde kalkmadan karın kasınızı çalıştıracağını söylersek cevabınız ne olur? Sizler için araştırdık ve bulduk aşağıda vereceğimiz hareketler sayesinde oturmuş olduğunuz yerde karın kasınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla siz değerli okuyucularımızı bekletmeden yazımıza geçelim.

İsterseniz evinizin herhangi bir yerinde isterseniz ofiste masanızın başında  yapılan vereceğimiz bu karın kası egzersizlerini uygulayarak karın bölgenizde yer alan  karların  belli olacak bir şekilde çıkmasına olanak sağlayabilirsiniz. Fakat bu vereceğimiz olan egzersizleri yaptığınızda göbek eritme konusu bakımından kısa bir zaman içerisinde etkisini görmeniz zor olabilir. Fakat size vermiş olduğumuz bu egzersizleri uzun süre yaparak etkilerini gözünüz ile görebilirsiniz. Otururken yapmış olduğunuz karın bölgesi için egzersizler karın kaslarınızın çalışmasına sebep olur ve göbek çevrenizde yer alan yağların yakılması konusunda çok iyi olacaktır. Ayrıca bu egzersizlere takviye olarak tempolu yürüyüşler, bisiklet ve yüzme gibi egzersizleride eklemeniz mümkündür. 

Yapılacak hareketler

Otururken yapılmış olan karın egzersizlerinin genel olarak amacı bacak ağırlığınızın kullanılarak kasların çalışmasını sağlamak olduğunu söyleyebilirim. Size vereceğimiz egzersizlere yapmadan önce kesinlikle sırtınızı düz tutma ve belinizin destekli olması konusunda dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer ki bel bölgenizde herhangi bir boşluk olduğu takdirde bel ağrılarına yol açabilir.

Mekik Çekmek

Bir sandalyeye oturarak mekik hareketleri yapmanız mümkündür. Klasik mekik hareketlerine göre bu  şekilde daha az enerji harcamış olursunuz fakat kas çalıştırma konusunda çok etkilidir bu yöntem. Oturmuş pozisyonda ayak tabanlarınızın tam yere bastığından emin olduktan sonra  sırtınızı düzleştirin kollarınızı gögüs seviyesine getirerek öne eğilin. Bu şekilde karın kaslarınızın çalışmasına ve yağlarınızın erimesine olanak sağlayabilirsiniz. 

Bacak kaldırma hareketi

Otururken yapacağınız herhangi bacak kaldırma hareketi alt karın kaslarınızı çalıştırma konusunda çok etkili olmaktadır. Bu hareketi yaparken dengenizi sağlamak gibi bir amacınız var ise koltuk atlarınızdan destek almanız mümkündür. Koltuğunuzun ucuna doğru oturarak sırtınızı doğru bir pozisyona sokmalısınız. Sonra ayaklarınızı yerden kaldırarak derin nefesler alın. 

 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.