Nohutun kadınlara inanılmaz faydaları

Nohutun kadınlara inanılmaz faydaları

Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Özyaral yapmış olduğu açıklamada Nohut'un meme kanserine karşı karşı çok koruyucu olduğunu ve  östrojen hormonunu dengeleyici olması sebebiyle menapoz döneminde çok iyi olduğunu söyledi. 

Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, AA muhabirine  yaptığı açıklamada hafta içerisinde en az 2-3 kez olmak üzere nohut tüketilmesinin önemli olduğunu söyleyen Özyaral, nohudun DNA sentezi ve yenilenmesi için içerinsinde folata sebep olması sebebiyle kansere karşı çok iyi bir koruyucu ve savaşçı olduğunu söyledi. Ayrıca içerisinde folata barındıran nohut DNA'nın kanser hücreleri formunda değişmesine engel olduğu görülmüştür. Nohud içerisinde barındırmış olduğu bu özellik yüzünden kanser hücrelerinin vücut içinde yayılmasını, gelişmesini  engel olduğunu belirten Özyaral,'' Nohudun özellikle kanser türlerinden çok meme kanserine iyi geldiğini ve nohudun östrojen hormonunu dengelediği için menapoz gibi dönemlerde yiyilmesi çok faydalıdır. 

"Nohut sofralarınızda daha fazla yer almalı "

Özyaral, ülkemizde üretilmiş olan nohudların, az su isteyen ve bir çok alanda yetişebilecek bir nohud olduğunu söyledi. ''Bir çoğumuzun bildiği bakliyatlar arasında yerini alan nohud sofralarınızda daha fazla yer vermeniz gerekmektedir. Nohut kalsiyum, magnezyum, potasyum, selenyum, bakır gibi elementlerin yanı sıra , A vitamini ve betakaroten açısından oldukça zengin bir bakliyatır. Nohut içerisinde barındırmış olduğu  selenyum sayesinde  bağırsak enzimlerinin çalışmasına destek çıkarak vücutta kanserin neden olacağı bileşenlerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. 

"Kadınlar nohudu daha fazla tüketmeli"

Noduhu devamlı bir şekilde tükettiğiniz takdirde şeker hastalığı sorununuz mevcut ise bunun önüne geçmeniz mümkün olabilmektedir. Ayrıca düzenli nohud tükettiğiniz takdirde ulantı, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi bir çok can sıkıcı hastalıklarada çok iyi gelecektir. Nohudun içerisinde bulunan amino asitler sayesinde uyku düzeninizin düzelmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca nohut bağışıklık sisteminizin güçlenmesine neden olmaktadır.  Bayanlar meme kanserine karşı önlem almak istiyorsa kesinlikle nohudu çok daha fazla yemesi gerekmektedir. 

 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.