Limon suyu yağ yakar mı?

Limon suyu yağ yakar mı?

Diyetisyen Melis Destereci, limon suyunun bir çok faydası olduğunu açıkladı. Gelin gelelim şimdi limon suyunun faydaları nelermiş görelim...

 Bir çoğumuzun evimizin mutfağında yerini almış olan, ve gün içerisinde tükettiğimiz limon suyunun insan vücudunuza olan yararlarından bahsetsek bitiremeyiz. Diyetisyen Melis Destereci, “Hiçbir besin mucize değildir, yağ yakmaz bazı besinler vücuda yüksek miktarda fayda sağlayarak ‘süper besin’ adını alır açıklamasını yapmıştı. Bu süper besinlerin arasında yer alan bir besin ise limon suyudur. Limon suyu içerseniz üm vücudu alkalileştirir ve vücudun pH değerinin dengelemesinde ve düzenlenmesinde önemli rol oynar. Limon suyu içerisinde barındırmış olduğu C vitamini yüzünden bağışıklık sistemimizin güçlenmesine neden olur. Ayrıca limon suyu kalp ve damar  hastalıklarına karşıda oldukça iyidir. 

 Limon Suyu kas, kemik ve böbreklere faydalı 

California Üniversitesi limon üzerinde yapmış oldukları araştırmada içerisinde “sitrat”  barındıran limon suyunun, böbreklerimizde kalsiyum birikmesini önlediği ve böbreklerdeki aşırı  yükün azalmasına neden olduğu gözlenlenmiştir. Diyetisyen Melis Destereci yapmış olduğu açıklamada limon suyu içerisinde barındırdığı  fosforun minerali  kemik sağlığına çok iyi geldiğini söyledi. Ayrıca Melis hanım sporcular yaşanan kas ağrılarını hafifletmek ve vücuda kaybedilen ve minareli geri kazandırmak istiyorsa yemeklerde ve salatalarda limon suyuna yer vermelerini oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Kimler limon tüketmemeli?

Mide yanması ve ülser benzeri gibi bir çok mide hastalığına sahip olan kişilerin kesinlikle limon tüketmemesinde fayda vardır. İdrar söktüren limon gün içerisinde sıvı kaybınıda fazlalaştıracağından limon yerken aldığımız sıvı miktarını da dikkat etmemizde oldukça fayda vardır.

Peki limon suyu yağ yakar mı?

Limon üzerinde araştırma yapan bir çok insan  C vitaminini tüketimi ile vücut kitle indeksi  arasında bir bağlantı olduğunu ve gün içerisinde yeteri kadar C vitamini alan bir insanın  vücut kitle indeksinin daha düşük olduğu gözlemlenmiştir. Fakat limon içerisinde ne kadarda C vitaminini barındırsa bile tek başına yağ yakamadığını belirtmek isterim. 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.