En Hızlı Yağ Yakan Egzersiz Hareketleri

En Hızlı Yağ Yakan Egzersiz Hareketleri

Bu makalemizde değerli okuyucularımıza evde yapabilecekleri bir kaç tane egzersiz hareketlerinin analizlerini yapacağız. Evde sürekli yapacağınız egzersiz hareketleri sayesinde kısa zaman içerisinde fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Unutmayın spor devamlılık ister.

Egzersiz Hareketleri ve Teknikleri

Yürüyüş Yapmak: Spor'un en temek hareketlerinden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Evde koşu yapmak istiyorsanız kesinlikle bir koşu bandına gerek var. Eğer ki evinizde koşu bandı mevcut değilse evinize yakın bir yer seçmeye dikkat ederek, her gün en az yarım saat yürüyüş yapmanız sizin için çok etkili sonuçlar ortaya çıkarabilir. Terlemeden yürüş yapmamaya özen gösterin, bu sebepten ötürü hızlı tempoda bir koşu yapmanızda oldukça fayfa vardır. Bir tur yürüme, bir tur koşma taktiğini kullanarak daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Mekik: Egzersiz hareketleri içerisinde karın kaslarının çalışmasına en çok fayda eden hareket olduğunu söyleyebiliriz. 8 tekrarla başlayabileceğiniz bu harekette, yere sırt üstü uzanın ve… ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı hareket ettirmeyecek bir şekilde, yarım bir şekilde doğrulun ve tekrar yatın. Bu hareketi yaparak kısa zaman içerisinde karın bölgesinde yağları yakabilir veya kas çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

Geriye Esneme: Baldır germe hareketi olduğunu söyleyebiliriz. Ayaklarınız üzerinde diz çökün ve ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Bu şekilde , geriye doğru esneyebildiğiniz kadar esneyin. Baldırların sıkılaşması konusunda oldukça etkili olan bu hareket buna ek olarak sırt bölgenizin alt kısmında bulunan kaslar içinde çok etkilidir. 

 

 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.