Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sindirimi kolaylaştıran bir meyvedir ve ondan elde edilen sirke de sağlık açısından önemli bir malzemedir. Sirkenin faydalarını tek tek maddelemek gerekirse söyle bir tablo çıkıyor ortaya;

1- Bedeni yorgunluğa karşı yatıştırı etkisi vardır
2- Sirke idrar söktürücü özelliğe sahiptir.
3- Kanı temizliyor.
4- Egzama hastalıklarına iyi geliyor.
5- Sirke damar sertliği hastlalıklarına iyi geliyor.
6- Karaciğer ve deri hastalılklarına da iyi geliyor.

En büyük özelliklerinden birisi de İçerdiği yüksek orandaki Potasyum sayesinde vucudumuzdaki tüm kasların güçlenmesini sağlamaktadır bu kaslara kap kası da dahildir. Elma sirkeleriyle yapılan salatanın yüksek kolestrole karşı da iyi geldiğini bilinmektedir.

Elma Sirkesi İle Zayıflama

Elma sirkesi ile direk olarak zayıflanmıyor, hatalı bilinen şey de bu; “sirkeyi içerim zayıflarım” tamamen hatalı bir bilgidir bu. Sadece sabah saatlerinde karnımız açken içeceğimiz bir bardak karışımın bedenimizde birikmiş olan fazla yağların atımını kolaylaştıracaktır. Bunun için de biraz hareket edip yağların yanmasını sağlamamız gerekmektedir. Yüksek potasyum nedeniyle böbrek hastaları, asit değerinin yüksek olması nedeniyle de ülserliler ve gastriti olanlar tarafından tüketilmemesi gerekir

Aç karnına içeceğimiz karışımın hazırlanması; ılık olacak bir bardak su hazırlıyoruz ve içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi koyduktan sonra bir çay kaşığı da bal ilave edip güzelce karıştırıyoruz işte içeceğimiz sihirli karışım bu.
Elma sirkesi bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebilen olağanüstü bir sıvı olam özelliğine sahiptir. Strese karşı koyabilecek dayanıklılık kazandıran ve soğuk , grip, algınlığı gibi üst solunum yolları enfeksiyonlarının da hafif geçilmesini sağlayan elma sirkesi, boğaz ağrısı, öksürük ve ses kısıklığına da iyi gelmektedir.

Uzmanlar özellikle hergün yenen yeşil elma ile belirgin bir şekilde kilo verileceğinizi söylüyor tabiki bunu desteklemek için ortalama bir ay ekmek ve özellikle şeker tüketiminin minimuma indirilmesi gerekiyor.

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.