Dukan diyeti nedir ve nasıl yapılır?

Dukan diyeti nedir ve nasıl yapılır?

Dukan diyeti dediğimiz şey sağlıklı bir şekilde kilo verebilmeniz için ve sağlık bir şekidle zayıflamak için oldukça sağlıklı olan ve çok iyi bir diyet türü olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Uygulaması çok kolay bir diyettir bu diyeti yaparken zorlanmazsınız. Aynı zamanda yemeklerinin yapımıda çok kolay olan bu diyeti sizlerle paylaşalım.

Dukan diyeti nedir?

Dukan diyeti dediğimiz şey yüksek proteine sahip fakat yağ ve karbonhidrat bakımından düşük bir diyettir. Bu diyeti yapan bir çok kişi hem yiyecek hemde kilo verebilecek. Hızlı kilo verme diyeti değildir fakat yavaş yavaş düzenli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Şimdi siz değerli okuyucularımızı daha çok bekletmeden dukan diyeti nasıl yapılır bundan bahsedelim. Fakat  gün gün yiyeceklere dikkat etmenizde oldukça fayda vardır. 

 Dukan diyeti nasıl yapılır?

1.GÜN: Saf protetinler + 1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ, 10 dakika gibi bir zamanda tempolu yürüyüş ve bu yürüyüşten sonra 1,5 litre su tüketin.

2.GÜN: Saf proteinler + sebzeler+1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+ 15 dakika gibi bir zamanda tempolu yürüyüş ve bu yürüyüşten sonra 1,5 litre su tüketin.

3.GÜN: Saf protein ve sevzeler + 2 adet MEYVE(muz, incir, armut hariç)+1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+  20 dakika gibi bir zamanda tempolu yürüyüş ve bu yürüyüşten sonra 1,5 litre su tüketin.

4.GÜN: Saf proteinler  ve sebzeler +2 adet MEYVE fakat kiraz ve muz hariç , 1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ, 25 dakika gibi bir zamanda tempolu yürüyüş ve bu yürüyüşten sonra 1,5 litre su tüketin.

5.GÜN:  Diğer günde olduğu gibi Saf protein ve sebzeler+2 adet meyve 1,5 KAŞIK YULAF KEPEĞİ+, yaklaşık olarak 3 dilim buğday ekmeği, 40 gr beyaz peynir, 5 dakika gibi bir zamanda tempolu yürüyüş ve bu yürüyüşten sonra 1,5 litre su tüketin.

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.