Bel Kalça İncelten Balık Diyeti

Bel Kalça İncelten Balık Diyeti

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Safiye Taş, özellikle kış aylarında fazla kilolarından kurtulup yazın güzel bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler için haftada en az üç gün balık yiyilmesini tavsiye etti.

Uzmanlar, ince bir bele, sağlıklı bir bedene ve hastalıklardan uzak durmak istiyorsanız sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu vurgu yapıyor. Yaklaşık olarak  bir insan boyunca alık, kırmızı et, tavuk, süt ve süt ürünleri, yumurta ve vb gruplardan yeterince tüketilmesi söylenirken, eğer ki fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız haftada 3 kez balık yiyin. 

Bel ve kalça çevresi inceliyor!

Balık içerisinde bulundurduğu fakat yağ olarak vücut tarafından sindirilemeyen, ancak insan hayati fonksiyonları için çok önemli olan Omega 3 asitleri olması sebebiyle özellikle bel ve kalça bölgesinde meydana gelen yağlanma durumlarının önüne geçebiliriz. Ayrıca Diyet Uzmanı Doktor Safiye Taş bu balığın insan vücudu için binlerce faydasından bir tanesi dedi. 

Uygun fiyata kaliteli balık!

Herhangi bir yaş sınırı olmadan her yaş kesimindeki insanların sağlıkları için balık tüketiminin çok önemli olduğunu dile getiren çizen Kılıç Deniz İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan da, özellikle ülkemizde ege kısımlarından çıkarılan evrek ve çipura balığının bol bol tüketilmesinin çok faydalı olduğunu söyledi. Balığın hem lezetli olması sebebiyle hem de besleyici olması sebebiyle haftada 3 kez balık yemenin oldukça güzel olduğunu dile getiren ızıltan, “Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde önemli bir balık rezervi var.  Bu sebepten ötürü bütçenize uygun en kaliteli balığı alabilirsiniz dedi.

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.