Aşırı meyve yemenin sakıncaları

Aşırı meyve yemenin sakıncaları

Dr. Alp Okutucu, aşırı meyve tüketiminin depresyon sorununa yol açtığını belirtti. . Dr. Alp Okutucu,  meyvelerin faydalarını anlatsak sonu gelmez dedi. Fakat belli bir sınır dahilinde tüketmelisiniz. Taze sıkılmış meyve sularını dahi sınırlı bir şekilde tüketin yoksa bir çok hastalığa yol açabilir dedi.

Dr. Alp Okutucu,  aşırı meyve tüketmenin  kandaki ürik asit seviyelerini ve gut krizlerini artırması sebebiyle günlük yaşantınız içerisinde depresyon gibi sorunlara yol açabilir. "Kliniğimizde eklem tedavisi yaptığımız (CGF CD34+) yaklaşık olarak %90'nın fazlasında obozite hastalığı bulunması sebebiyle hastalarımızın beslenme alışkanlıklarını sorup öğrendik. Aldığımız bir çok yanıt bizi şaşırttı. Bir çoğu ekmek, şeker ve meyve konusunda sınır tanıyormuş. 

Sadece meyve yemek gibi bir yanlışlık yapmayın!

Metabolik organizasyonunuzun eğer ki verimli çalışmasını istiyorsanız vücudunuz yaklaşık olarak günlük 15-20 gramdan fazla fruktoz girmemesi  gerekmektedir. Bir meyvenin içerisinde yer alan fruktoz arttıkça kaloride de artma oluyor. Bu sebepten ötürü kilo sorunu olan kişilerde bu sorun dahada artmaya devam ediyor. Fazla fruktoz miktarının vücudumuza yol açtığı bir çok problemide mevcut dedi. Aşırı meyve tüketiminin diğer bir kötü yanı ise ürik asit seviyelerini de artırabileceğini dile getiren Dr. Alp Okutucu  " Bu durumun gut krizlerine yol açabileceğini ve buna ek olarak şeker hastalarının fazla meyve tüketimi yapmamaları konusunda uyardı. " 

Etiketler: 

Uyarı: Sitemizde bulunan makaleler doktor tavsiyesi değildir. Sitemizde bulunan öneri, tavsiye ve bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.